Новости Украины и мира


Свежие новости Киева и Украины

Косюк: Необхідно вкладати в зелену енергетику, а не субсидіювати видобуток вугілля

Апрель 04
15:39 2018

Юрий Косюк

Про це заявив на своїй сторінці у Facebook голова правління МХП Юрій Косюк.

Він зазначив, що за останні два роки інвестиції у відновлювальну енергетику склали понад 550 млн євро. А це, своєю чергою, дало змогу запустити 560 МВт додаткових енергетичних потужностей.

"Це в 1,5 рази більше, ніж вироблятиме скажімо, криворізька ТЕС після можливої реконструкції. Але справа не лише в цьому", – наголосив Косюк.

Бізнесмен говорить про те, що вітчизняні ТЕС вже давно зносилися і є морально та технічно застарілими. Він підкреслив, що 80% з них випрацювали свій ресурс і потребують капітальних ремонтів.

"Більшість з них працюють на антрацитовому вугіллі, яке на 100% закуповується за кордоном, в тому числі і в Росії. Переведення потужностей на вугілля газової групи теж має свої нюанси. В деяких випадках ТЕС повинні замінити до 25% устаткування", – наголосив Косюк.

Коментуючи заяву замміністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолія Корзуна щодо необхідності дотацій для вугільної промисловості у розмірі 3,5 млрд грн, голова правління МХП зазначив, що все це величезні витрати на неефективну і залежну від зовнішніх чинників енергогенерацію. Тому, переконаний Косюк, треба кардинально змінювати підходи в енергетиці. Не вугілля, а сонце, вітер і відходи, перероблені на біогаз повинні, на його думку, стати сферою державних інвестицій.

"Вугільна генерація має стрімко відійти в минуле. Європейська практика засвідчила правильність цього процесу і Україна має лише скористатись вже наявним досвідом провідних країн світу", – резюмував Косюк.

Нагадаємо, що зараз МХП будує найбільший у Європі біогазовий комплекс під Ладижином у Вінницькій області

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Переводчик текста

с  на


Система - онлайн переводчик текста