Новости Украины и мира


Свежие новости Киева и Украины

Лікарі звинувачують МОЗ у знищенні ефективних медичних закладів

Май 04
14:02 2018

Лікарі вийшли на акцію протесту: МОЗ почав знищувати медичні заклади, які не тільки вже давно не отримують державного фінансування, але працюють на самоокупності, приносять прибуток та сплачують до бюджету чималі кошти.

Так, чиновники міністерства вирішили під приводом реорганізації та злиття з іншою установою ліквідувати Державне підприємство “Спеціалізована медико-санітарна частина №18 МОЗ України”, яка розташована в приміщенні, збудованому для неї заводом “Маяк”.

Читайте також: Дірки у бюджеті закривають звільненнями лікарів

З 2003 року воно діє, як госпрозрахунковий заклад, надає сучасну кваліфіковану медичну допомогу понад 300 підприємствам та організаціям Києва та відраховує до бюджету понад 2 мільйони гривень.

За словами головного лікаря СМСЧ-18, те, що робить МОЗ – це не реформа, а цілеспрямоване знищення медичних закладів та шкідництво на державному рівні. Такі дії міністерства прямо протирічать ст. 49 Конституції України, в якій говориться про те, що існуюча мережа медичних закладів не може бути скорочена.

Відтак, медики вийшли на акцію протесту та звернулися до Комітету ВР з питань охорони здоров'я за підтримкою. Вони не тільки розділяють моє бачення медреформи за європейським зразком та підтримують впровадження загальнообов’язкового медичного страхування, а ще й повністю готові до впровадження "нової моделі" фінансових відносин, в яких вони вже працюють понад 10 років .

Вже найближчим часом я ініціюю розгляд цього питання на засіданні Комітету ВР з питань охорони здоров’я та підготую весь пакет документів до МОЗ та Кабміну з вимогою припинити знищення ефективних медичних закладів в Україні.

Читайте також: Почему врачи не активно протестуют?

На жаль, сьогодні МОЗ відіграє дестабілізуючу та руйнівну роль в українській медицині, блокує впровадження медичної реформи за європейським зразком на основі загальнообов’язкового державного медичного страхування та робить все, щоб видавити медиків з країни.

У звільненому приміщенні МОЗ планує розмістити Національну службу здоров’я. Мабуть, це дуже символічно – починати роботу з рейдерства.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Переводчик текста

с  на


Система - онлайн переводчик текста