Новости Украины и мира


Свежие новости Киева и Украины

Майдан був найм’якішим фіналом режиму Януковича — політолог

Ноябрь 23
19:39 2016

Ще у 2010 році я говорив, що Янукович — це квиток в один кінець і вийти з нього без потрясінь не вийде — виходячи з природи режиму, пише у своєму "Фейсбуці" політолог Олександр Сушко.

Почитав деякі пости противників Майдану, написані "до річниці". Всі їхні аргументи виходять з тези про те, що якби не було Майдану, то ми всі ці три роки жили б в абсолютно штатному режимі: мали б той самий курс долара, ті самі тарифи, ту саму "стабільність", не було б війни, втрати Криму, економічної кризи.

А на чому базується таке припущення? Воно висмоктане з пальця і не враховує жодних реалій (від геополітичних і безпекових до бюджетно-фінансових), що склалися на кінець 2013 року.

Читайте також: Евромайдан как решающий шаг к цивилизации и прогрессу

Насправді Майдан дав нам чи не найм'якіший із реально можливих "виходів" з режиму Януковича. Ще у 2010 році я говорив, що Янукович — це квиток в один кінець і вийти з нього без потрясінь не вийде — виходячи з природи режиму.

Угода про асоціацію була шансом змікшувати-пом'якшити вади режиму, і це було однією з причин виборювати її підписання. Янукович міг би уникнути Майдану, уклавши угоду, і тим самим давши людям обіцяне світло в кінці тунелю. Але у такому випадку до нього б неминучо прийшов "антимайдан" з іншого флангу.

Адже Путін у період 2012-13 років посилився настільки, що не дав би жодного шансу Януковичу безболісно укласти угоду з Євросоюзом (і тим самим пом"якшити свій антагонізм з активною частиною суспільства) чи народу — позбутись Януковича — без реальної і жорстокої боротьби за виживання. Війна могла б бути більш руйнівною а її наслідки — більш далекосяжними, якби Янукович втримався ще хоча б рік.

Читайте також: Опубликованы сенсационные документы с планами режима Януковича по нейтрализации Майдана

Немає жодних тверезих підстав вважати, що історія мала шанс піти гладко і уникнути гострих кутів, якби Майдан не почався три роки тому. Кризу можна було б відтягнути — максимум на півтора роки, але тоді з великою імовірністю — її наслідки були б ще більш кривавими і трагічними для України.

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Переводчик текста

с  на


Система - онлайн переводчик текста