Новости Украины и мира


Свежие новости Киева и Украины

Матвієнко: Кількість українців, готових до протестів, — це трагічно небезпечна цифра для поточного злочинного режиму в Україні

Ноябрь 23
09:45 2016

Костянтин Матвієнко

Політичний експерт Костянтин Матвієнко у прямому ефірі телеканалу 112 Україна прокоментував результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) щодо поточних соціально-політичних настроїв у суспільстві, які були оприлюднені вчора, 22 листопада, під час прес-конференції в УНІАН та пояснив, чому дані цього дослідження можуть відрізнятися від даних інших досліжнень

"Якщо говорити про дослідження, які проведені Київським міжнародним інститутом соціології, то перш за все, я уважно прочитав прес-реліз КМІСу, і власне, вони не ставили собі за мету дослідження саме рейтингу, це очевидно, був просто додатковий, побічний продукт дослідження. Направду, вони досліджували соціально-економічну ситуацію в Україні і там ми отримали абсолютно чіткі результати", — сказав Матвієнко.

Експерт вважає, що не можна говорити, що КМІС формує запитання так, що вони виглядають негативними.

"Люди спочатку оцінюють ситуацію, а ситуацію як негативну, і це не можуть заперечувати ні Разумков, ні інші соціологічні центри, оцінюють 83% громадян України. А коли ми говоримо про причини цієї негативної ситауції, то відповідно ми і бачимо шкалу, набір тих негативних обставин, які призвели до негативної ситуації, — пояснив Матвієнко.

Політичний експерт звернув увагу на те, що "Центр Разумкова" подав дуже обмежений прес-реліз, де мало інформації про настрої громадян.

"Центр Разумкова" зауважив, що переважно проводив дослідження у містах, а ми знаємо, що в Україні абсолютна більшість сільських поселень. Натомість у цьому дослідженні віддано перевагу саме міським поселенням. Відповідно це не загальна картина, яка відображається на виборах, не дослідження масиву виборців, що зробив КМІС, а якесь дивне вихоплення окремих контингентів. Ось чому КМІС і Разумков різняться", — пояснив Матвієнко.

Політолог наголосив, що достовірним є лише те, що відповідає площині виборів: "Те, що в прес-релізі КМІСу абсолютно чітко показано, що дослідження проводилися за "методом таємної скриньки", це фактично відтворення процедури голосування, коли виборець сам на сам з бюлетенем, коли він, нікому не повідомляючи про своє волевиявлення, визначається щодо того чи іншого політичного лідера чи політичної партії.

"За дослідженням "методом таємної скриньки" всі дані віддають цілковиту перевагу, десь на одну третину, Юлії Тимошенко перед Петром Порошенко і теж саме стосується "Батьківщини" перед "Блоком Петра Порошенка", — нагадав експерт.

Також Матвієнко звернув увагу на те, що потенційна готовність до протестних настроїв серед населення і вихід на вулицю — це абсолютно різні речі.

"Якщо ми візьмемо ситуацію напередодні Майдану Гідності, то станом на листопад 2013 року до протестів були готові лише 18% населення і на кінець листопада ми мали такий потужний протест, який повалив режим Януковича, тому 40% сьогодні — це трагічно небезпечна цифра для поточного злочинного режиму в Україні", — наголосив політичний експерт.

UAINFO

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Переводчик текста

с  на


Система - онлайн переводчик текста