Новости Украины и мира


Свежие новости Киева и Украины

Ні нація, ні держава не мають власної генетики — історик

Ноябрь 23
15:31 2016

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що російська влада завезла до анексованого Криму майже 73 тисячі людей з Росії. Тут не треба спеціально шукати приклади в українські історії, це є загальна тактика завойовника, яку добре описав у своїй книзі "Державець" Нікколо Макіавеллі. Він написав, що існує два способи для завоювання чужої території: завойовнику треба переселитися туди зі всім своїм населенням, або повністю знищити все корінне населення території, яку він хоче завоювати. Тому тактика Росії логічна: вони переселяються на землі, які хочуть забрати собі. Цей закон старий як світ і ситуація з Кримом — тому підтвердження.

Україна вже втратила Крим. Та це трапилось фізично, що не є вирішальним фактором (маю на увазі демографію). Вирішальним фактором є визнання непорушності кордонів. Це міжнародне правило, на якому повинні наполягати українці. Я вірю, що рано чи пізно це правило застосують. Втім вирішення кримської проблеми напряму залежить від того, наскільки довго буде триматися режим в Росії. Як історик можу ствердити: такі режими не вічні. Саме тому, як ви вже зрозуміли: історичні, культурні і демографічні моменти не відіграють вирішальної ролі у конфліктах.

Варто згадати, що в контексті переселення народів, міністр культури України Євген Нищук заявив, що в містах східної України є проблеми з генетикою. Я категорично проти вживання слова "генетика" у відношенні до суспільних формувань. Чи то держава, чи нація, чи клас — вони не мають своєї генетики. Генетику мають люди, це біологічна категорія. Такі заяви з'являються чи не від великого розуму, чи від свідомого бажання маніпуляції. Те, що робиться на Донбасі пояснюється іншими аргументами та прикладами.

Читайте також: Нищук вибачився за "прірву свідомості" та "генетику" українців

Зверніть увагу, що напередодні війни на Донбасі провели опитування, яке показало, що люди там розділилися на три групи: проукраїнська група, проросійська група і група…ніяка (українці, які формують свою думку від того, "куди вітер повіє"). Річ у тому, що з різних причин (про які говорити не будемо, адже повинне пройти розслідування), Київ перші дні заворушень на Донбасі просто байдуже спостерігав. І тут запрацювало правило: під час таких тривожних заворушень, або робиш усе можливе для врегулювання ситуації впродовж перших трьох днів… або вже не робиш нічого взагалі.

Читайте також: Степова: Після Майдану відбувся Великий розподіл країни

Що ж вийшло в результаті? Москва заслала на схід України своїх військових агентів, які свідомо перевернули там все на голову. І коли тепер українці починають звинувачувати себе через те, що відбулося на Донбасі — це історикам нагадує сумніви дівчини, яку нещодавно зґвалтували і вона у цьому звинувачує себе, адже напередодні одягнула коротку сукню. Та винен ґвалтівник. Біля нас є агресор — Росія, яка дозволяє собі таке виробляти чи то з Кримом, чи з Донбасом.

Повертаючись до теми генетики, відзначу: яка ж тоді генетика у Придністров'ї? Яка генетика в Абхазії? Про це Нищук не подумав? У всіх цих випадках діяли певні прагматичні і цинічні механізми, які з генетикою не пов'язані.

Ярослав ГРИЦАК

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Переводчик текста

с  на


Система - онлайн переводчик текста