Новости Украины и мира


Свежие новости Киева и Украины

Романтизм західних ринків проти прагматичної безвиході українського вкладника

Ноябрь 22
10:49 2016

Нещодавно натрапив на цікаву історію, пише в своєму блозі на "Новому часі" викладач курсу "Фінанси" Единбурзької бізнес-школи у Східній Європі Іван Компан. Молодик, власник стартапу із Сан-Франциско, із гордістю твітнув про інвестиції в Tesla, компанію знаменитого Ілона Маска: "@elonmask, сьогодні вклав 100% усіх своїх коштів у Tesla. Не буду засмучуватися, навіть якщо все втрачу. Спасибі вам за те, що ви робите і вже встигли здійснити".

Відповіді та коментарі не змусили себе довго чекати.

"Відмінно, чуваче, чому тільки 100%. Візьми в борг і вклади 150%", – саркастично рекомендували одні.

"Яка радість, що нарешті знайшовся "лох" року (насправді використоно термін "bag holder", яким на жаргоні називають інвестора, що не розстається з інвестицією доти, поки її вартість не перетвориться в нуль)", – глузували інші.

"Кріпись, хлопче, все буде добре!" – підбадьорював фан-клуб Маска.

"Абсолютно ірраціональний вчинок, що повністю суперечить принципам диверсифікації, що, як відомо, знижує загальний ризик інвестиційного портфеля", – критикували професори, які викладають фінанси.

Читайте також: Чи існує ідеальна формула інвестування і як її знайти

"Божевільний, як можна брати на себе такий ризик!", – обурювалися інвестиційні консультанти, які звикли відмовляти занадто "гарячих" інвесторів від ризикованих вкладень.

Найбільш цікаве і незвичайне те, що відповів і сам Маск: "Велике спасибі! Ми тебе не підведемо!". Маск дійсно впевнений, що його батарейки будуть служити вічно, машини їздити навколо світу на одній зарядці, а космічні кораблі полетять до далеких планет, щоб зробити життя всього людства кращим.

Наївно, ймовірно, думаєте ви, заразившись духом української зневіри. Радше за все, ви маєте рацію, та що з того? Можливо, краще романтизм західних ринків, ніж прагматична безвихідь українського вкладника, який в силу законодавчих заборон має право обирати лише між депозитами в "зелених", "червоних", "жовтих" та інших банках, чиї яскраві кольори і відтінки вже ледве-ледве видно із-за пилу і бруду всієї системи. Кольори різні, схожі результати – не краще, ніж у Михайла Самуїловича Паніковського, який кричав: «Віддайте мені мої гроші, я зовсім бідний!".

Як не збиралася приходити на могилу Паніковського прекрасна вдова з перськими очима, так і українському вкладникові не дочекатися заспокійливих листів зі словами підтримки і запевненнями, що ніхто його не підведе. А навіть якщо хтось і твітне щось подібне, мовляв, "не варто хвилюватися, все владнається!", то це і стане першим сигналом знімати гроші з депозитів і ховати, хто куди може.

Читайте також: Як забезпечити собі заможну старість?

До речі, простий американський хлопець купив акції за близько $185 і збирається тримати їх 40 років. Якщо Маск не підведе, і його компанія продовжить рости так само, як і американський ринок цінних паперів за останні 40 років, то вартість кожної акції Tesla може зрости до $4,019 – в 21 раз.

Якщо українець покладе всі свої гроші на гривневий депозит на такий самий термін, і нічого в країні не зміниться, то до старості йому залишиться лише звернутися до Всесвітньої ліги сексуальних реформ, як радив Паніковському Бендер. Адже він буде старий, бідний і навряд чи його полюблять дівчата.

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Переводчик текста

с  на


Система - онлайн переводчик текста