Новости Украины и мира


Свежие новости Киева и Украины

Сміття на звалищах та полігонах стає все більше

Апрель 03
11:36 2018

За останні два роки ми довідалися про сміття більше, ніж за все своє життя. Куди його вивозять, скільки легальних та нелегальних сміттєзвалищ, як Швеція закуповує сусідське сміття, а у центрі Відня стоїть сміттєспалювальний завод. В Україні майже не залишилося людини, яка б не чула про проблему з відходами. Але крім того, що ми про це говоримо – нічого більше не відбувається. Переробні заводи не будуються, а сміття на звалищах та полігонах стає все більше.

Місцеві громади, які б мали вирішити проблему утилізації сміття, відійти від його захоронення на звалищах і створити умови для появи сучасних сміттєпереробних заводів – позбавлені необхідних повноважень. При цьому інвестори цікавляться будівництвом в Україні. Ледве не щодня з'являються новини про те, що в місті "Х" планують будувати переробний завод, про що підписано меморандум про співпрацю. Однак сміття як вивозили на сміттєзвалища, так і вивозять.

Читайте також: Кличко: Загроза сміттєвого колапсу не відступила

Чому так відбувається? Чого ж не вистачає органам місцевого самоврядування? Двух речей:

– можливості гарантувати обсяги поставки твердих побутових відходів на сміттєпереробний завод інвестору.

– можливості гарантувати сміттєпереробному заводу оплату за його послуги.

Ці дві прості на перший погляд речі можна забезпечити лише через врегулювання на всеукраїнському рівні. І у Верховній Раді є готові рішення. Вже більше року в стінах парламенту лежить готовий пакет екологічних законопроектів про переробку відходів, який би міг допомогти громадам вирішити проблеми з накопиченням відходів і запустити нарешті переробку. Його прийняття стимулюватиме створення нової галузі – галузі переробки відходів, будівництво сучасних сміттєпереробних заводів, очищення країни від звалищ, впровадження сортування відходів, стимулювання екодизайну упаковки і товарів та багато інших позитивних зрушень.

Читайте також: Чисто там, де не смітять: Не доходить нашому народу через голову – дійде через руки, ноги, гаманець

Сьогодні цей пакет законопроектів (№4835-Д, №4836, №4837, №6602) нарешті в порядку денному Верховної Ради. Я буду голосувати за нього особисто і закликаю всіх колег депутатів проголосувати за.

Дмитрий БЕЛОЦЕРКОВЕЦ

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Переводчик текста

с  на


Система - онлайн переводчик текста