Новости Украины и мира


Свежие новости Киева и Украины

У Києві будуть рятувати напівзруйновану родинну садибу художника Мурашка

Ноябрь 21
15:11 2016

Фото: Садиба Мурашка — пам'ятка історії та архітектури у Києві на вул. Малій Житомирській, 14-а, б Facebook

У Києві приступили до робіт зі зміцнення та консервації садиби Мурашка на вул. Малій Житомирській. Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook написала директор департаменту культури КМДА Діана Попова.

"Нове життя почалося для садиби Мурашка. Навіть передати не можу, як мене це радує! В кінці кінців ми змогли приступити до протиаварійних і консерваційних робіт", — написала вона.

Садиба Мурашка — пам'ятка історії та архітектури у Києві на вул. Малій Житомирській, 14-а, б Facebook

Нагадаємо, в квітні 2015 р. Генпрокуратура повернула Києву садибу родини художника Мурашка, яка з 2007 року перебувала у власності ТОВ "Пантеон-Інвест". У жовтні 2015 р. в садибі Мурашка відбулася пожежа.

Будинки кінця XIX ст., в яких жив та працював відомий художник Олександр Мурашко, внесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, а також є пам'ятками історії, архітектури та містобудування місцевого значення.

По фронту вул. М. Житомирська садиба родини Мурашків складається з одноповерхової та триповерхової будівель (№№14 та 14 а). Одноповерхова була побудована в стилі пізнього класицизму в 1858 р. і являє собою приклад забудови, що майже не збереглася.

Триповерхова — зведена у 1898-1900 рр. у стилі історизму, з поєднанням неоренесансних і барокових елементів. У дворі розташовується двоповерхова будівля садиби (№ 14б).

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Переводчик текста

с  на


Система - онлайн переводчик текста