Новости Украины и мира


Свежие новости Киева и Украины

Ліквідація ТОВ

Сентябрь 15
20:17 2019

Підприємницька діяльність завжди пов’язана з серйозними ризиками. Та й ситуацію в економіці не можна назвати сприятливою для ведення бізнесу, в наслідок чого тисячам підприємців доводиться займатися ліквідацією ТОВ https://astarta-law.com.ua/likvidaciya-tov/, в черговий раз проходячи досить складну процедуру збору необхідних документів та подачі їх відповідним органам.

Основні причини ліквідації ТОВ

Поміж основних причин, що призводять до вирішення про закриття фірми:

• слабка або нульова прибутковість бізнесу;

• суперечки між засновниками компанії;

• реорганізаційні питання;

• зміна напрямку комерційної діяльності;

• завершення бізнес-проекту, остаточне рішення поставлених завдань.

У перерахованих випадках ліквідація здійснюється на добровільних засадах, грунтуючись на рішенні зборів засновників.

Є ще ряд причин, за якими ТОВ може бути ліквідовано примусово:

• розкрилися факти порушення чинного законодавства під час реєстрації підприємства;

• виявлені випадки незаконної діяльності;

• відсутні необхідні ліцензії та дозволи.

У цих випадках рішення про закриття компанії приймає суд.

Всіх можливих причин припинення діяльності ТОВ передбачити, звичайно, неможливо. Фірми закриваються через «охолодження» власників до свого створіння, в силу нещасних випадків на виробництві, агресивних дій конкурентів, халатності відповідальних осіб, що призводять до банкрутства та неможливості виконання зобов’язань перед контрагентами.

Порядок дій

Розглянемо випадок добровільної ліквідації ТОВ. В першу чергу необхідно оформити відповідне рішення власників, яке приймається на загальних зборах. Зазвичай, для цього достатньо, щоб за таке рішення проголосували учасники, які сукупно володіють 51% статутного капіталу, хоча Статут може містити інші вимоги. У протоколі зборів повинно бути вказано, що його проведено при достатньому кворумі. Також фіксується проголосований результат.

На цих же зборах повинен бути визначений ліквідатор, або озвучений склад ліквідаційної комісії, визначається порядок їх дій. Фіксується термін, протягом якого контрагенти та кредитори мають можливість виставити свої претензії (але не менше 2-х та не більше 6-ти місяців з моменту подачі документів державному реєстратору).

Протокол зборів шнурується, сторінки нумеруються, всі підписи повинні бути завірені нотаріусом, після чого одна з копій протягом трьох днів подається на реєстрацію.

Як прискорити ліквідацію

Незважаючи на відносну простоту процесу, ліквідація може затягнутися через виявлених реєстратором порушень процедури та помилок в поданих документах. Щоб цього не сталося, юридична компанія «Астарта» https://astarta-law.com.ua пропонує свою допомогу з усіх пов’язаних питань. Дізнайтеся у нас точний порядок дій у вашому випадку, отримайте перелік необхідних документів, зразки заяви та протоколу. Будь ласка, звертайтесь!

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Переводчик текста

с  на


Система - онлайн переводчик текста